Uživatel nepřihlášen
Pedrova herní vesnice
RSS kanál blogu
Píše: Pedro - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Pedrova herní vesnice

Recenze: Scrapland

Sobota 9.7.2011 13:15 - Autor: Pedro
To se mi líbí

Recenze: ScraplandRecenze na futuristickou third person akci od American McGee.

Šrot dokáže zabavit!

Dnes bych vám chtěli představit titul s názvem Scrapland. Jak již název napovídá, má to co dočinění se šrotem, a ne málo. Ve hře se ujmete role robotického frajera se jménem D-Tritus Sutina. Sám o sobě tvrdí, že se stvořil ze starého železa, a že ke šrotu má vztah. Při projížďce na své vesmírné motorce narazí na jakýsi objekt, ale ne ledajaký. Tím objektem je orbitální stanice Chiméra, která je obydlená jen a pouze roboty. Při vašem příjezdu budete dekontaminován, aby se ověřilo, že nejste žádným viskózním stvořením, třeba člověkem.

Robot novinářem

Hned na to se vás ujmou takzvaní ,,mniši'', kteří vás oskenují, a vaší kopii pošlou do ,,Velké Databáze''. To je takový velký harddisk, na kterém je uložená kopie každého obyvatele Chiméry. Pokud bude nějaký robot zničen, Velká Databáze ho znovu sestrojí, jako by se nic nestalo. Ovšem životy si dále musíte dokupovat. Po vašem oskenování se potkáte s funkcionářem, který vám na základě vašich referencí (žádné nemáte) udělí práci novináře. Potom už vám nic nebrání vstoupit o Chiméry. Hned po vstupu potkáte vašeho robotického kolegu s jménem Ber-To. Ten vám popíše jak to v Chiméře chodí a sveze vás svou novou bitevní lodí. Tím se dostáváme k mechanikovi jménem Rezek a ke tvorbě vaší první lodě

Interface je jednoduchý.
Interface je jednoduchý.
Ovládání lodi už tolik ne.
Ovládání lodi už tolik ne.

Vesmírná doprava

Na první pohled to tak možná nevypadá, ale tvorba je velice rozmanitá. Celá tvorba se dá rozdělit do tří částí. První z nich je volba trupu, která ovlivní skoro celý vzhled. V této části se vám nabízí také volba tloušťky plátu. Čím tlustší je plát, tím má vaše loď vyšší životnost a horší ovladatelnost. Druhá část je jen o výběru motoru. Každý motor má svůj přesně definovaný výkon, váhu a tak podobně. A nakonec třetí, má nejoblíbenější část. Ta je o tom, si do lodě nacpat co největší arzenál zbraní. Ten zahrnuje prakticky vše, co byste si u vesmírné lodě mohli domyslet. Na výběr máte kulomety, plazmové lasery, rakety a mnoho dalších účinných zbraní. Jejich volba je celkem důležitá, protože dlouhá část herní doby se odehrává právě na vaší lodi a většinou se jedná o dopravu, závody a souboje.

Klasická policejní loď a ehm...policajt.
Klasická policejní loď a ehm...policajt.

Krysa z redakce

Jako novinář budete se svou prací blíže obeznámen a dostanete foťák, bez kterého ze žádný novinář neobejde. Ten je ale příliš starý a unavený, takže do vás jednoduše přenese svůj fotografický program a dá vám takový malý dárek. Po tom co se seznámíte se svými kolegy budete povolán k vaší první pořádné práci. Máte nafotit místo činu vraždy Acribiskupa (nadřízený všech mnichů). Normálně by taková vražda nebyla problém, ale Arcibiskupova kopie byla z Velké Databáze ukradena, takže není možné ho oživit. Druhá velice zajímavá okolnost je to, že na místě činu byly nalezeny stopy viskózního stvoření. Velké drápance, sliny a srst. To je velice neobvyklé, protože každý je před vstupem do Chiméry prověřen testem na viskózu. Po této vraždě vás kontaktuje jistý robot, který si rovněž myslí, že na této vraždě není něco v pořádku a myslí si, že právě Vy jste ten pravý robot, který by měl zjistit co se děje.

Let's go crazy!

Pokud vás příběhové úkoly přestanou bavit, vždy můžete plnit takzvané šílené sázky. Dalo by se říct, že jsou to takové vedlejší úkoly. Obvykle jde o to zničit určitý počet lodí, nebo policistů, někomu něco sebrat a tak podobně. Ostatní roboty můžete ničit zbraněmi, kterými disponuje vaše momentální postava. Například Ber-To má oslepující paprsek, D-Tritus pohyb, při kterém rozsekne robota vejpůl a tak dále. Po splnění vás čeká super šílená sázka, což je například souboj v lodích. Za super šílenou sázku dostanete peníze, které potřebujete k úpravě vaší lodě. Tato hra by se dala celkem snadno přirovnat ke GTA San Andreas. S tím rozdílem, že místo gangsterů na vás útočí žoldáci, místo tuningu aut tu máte tvorbu lodí a policisté...ti se chovají úplně stejně jako v realitě. Běhají a křičí ,,Stůj, dej mi prachy''.

Něco na závěr

Pro fanouška GTA, který většinu dílů dohrál může tohle být taková alternativa. Scrapland pobaví, je levný a je kompletně v českém jazyce, včetně dabingu. Není sice známý, ale značka není všechno. Mě osobně tato hra velice bavila a když jsem jí hrál poprvé, ohromil mě příběh, který mě od hry nepustil, zábavné úkoly, které se nestávají stereotipem, a hlavně roboti, kteří mě svými hláškami mnohdy dokázali velice pobavit.

Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Líbí se mi
  • Zajímavý příběh a jeho spád
  • Herní prostředí
  • Ostatní roboti a jejich chování
  • Možnost změnit se na kohokoli
  • Kompletní česká lokalizace
Vadí mi
  • Občasná jednoduchost
  • Občas se to vleče...
Verdikt: Zajímavá a kvalitní third person akce pro lidi, kteří se nebojí zkusit něco nového.
Tisk
Hodnocení:
( 7.6 / 23 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Recenze: Scrapland
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
dorostCZ    Tuhle hru jsem asi 2krát dohrál a v té době to byla pecka :thumbup:dorostCZdorostcz503    9.7.2011 16:31 dorostCZ

Tuhle hru jsem asi 2krát dohrál a v té době to byla pecka :thumbup:

O autorovi blogu

Pedro
Pedro
Muž, 22 let, Stráž pod Ralskem (Česká Lípa)
Bývalý redaktor herního portálu deitas.cz a aktivní redaktor IT webu poweron.cz. A ve volném čase velice hyperaktivní skejťák.
Založit herní BLOG